Dom, 181m², Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój
999.000zł

Wyposażenie

Opis

Uzdrowisko – Kudowa Zdrój. Malowniczy dom wraz z pięknie zagospodarowanym ogrodem o pow. 607 m kw. w zacisznej części miasta, lecz blisko centrum i Zdroju. Dom ukończony został w roku 2004, według zasad izolacyjności budynków mieszkalnych zgodnych z obowiązującymi w roku 2022 (wsp. U budynku około 0,3), wolnostojący, jednorodzinny, w bardzo dobrym stanie, całkowicie odświeżony w roku 2022 – do zamieszkania bez dodatkowych nakładów finansowych. W sąsiedztwie zabudowa domów jednorodzinnych, dużo zieleni, blisko piękny, bukowy las. Dom bardzo jasny słoneczny, piękny i przytulny, wykończenia z materiałów wysokiej klasy, w drewnie, w jasnych kolorach. W całym domu okna w ścianach (piwnica i pomieszczenia nadziemia oraz drzwi na taras oraz balkony) szczelne, z drewna bezsękowego, z dwoma szybami zespolonymi napylanymi srebrem, wypełniane argonem. Pokrycie dachowe: blacha trapezowa cynkowana i malowana, z listwami hamującymi osuwanie śniegu i schodkami kominiarskimi.
Działka wokół domu troskliwie zagospodarowana, prowadzone szpalery jabłoni, grusz, jeżyny bezkolcowej, ściany domu od strony południowej i zachodniej obrośnięte owocującą winoroślą (dwie odmiany, ok. 100kg winogron rocznie). W ogrodzie duży orzech włoski o wielkich i kruchych orzechach, otoczony ławeczką ogrodową z granitowymi blatami. Od frontu domu fantastyczna magnolia będąca radością i wyzwaniem dla dzieci oraz rozłożysty miłorząb japoński, pod którym owocują borówki amerykańskie i dzikie poziomki. Grupa bzów przy śmietniku (białe bardzo aromatyczne, dwukolorowe Sensation i pełne czerwone) zadowoli każdego. Chodnik dookoła domu, podjazd i wjazd do garażu wyłożony kostką granitową. W ogrodzie oryginalna wiata na drewno do kominka. Woda do celów ogrodowych z własnej studni (hydrofor w piwnicy, w pomieszczeniu technicznym, podłączenia typu Gardena, przy podjeździe, przy studni i przy baseniku ogrodowym koło tarasu). Ogród i taras ogrodowy oświetlony jedną, oryginalną latarnią ze stali nierdzewnej własnego projektu. Taras ogrodowy (do remontu wg potrzeb własnych nabywcy) zacieniony opcjonalnie dużą markizą rozkładaną na korbkę. W ogrodzie skłony terenu pokryte są skalniakami z jałowców i przepięknie kwitnących azalii miniaturowych. Dom wraz z ogrodem zajmuje działkę o pow. 607 m2, blisko centrum Kudowy-Zdroju, przy spokojnej ulicy, za którą znajduje się strumień płynący z gór do Parku Zdrojowego, z pięknym widokiem na zalesione wzgórza po obu stronach doliny. Całość działki ogrodzona (ogrodzenie stalowe, cynkowane i malowane), z bardzo szeroką bramą wjazdową przesuwną, sterowaną pilotem.
Dom podpiwniczony o powierzchni całkowitej 225,08 m2 (powierzchnia piwnic 43,88 m2, część mieszkalna 181,20 m2), z tarasem ogrodowym od strony południowej oraz dwoma balkonami – po zachodniej i po wschodniej stronie budynku. Klatka schodowa – schody wg indywidualnego projektu, dębowe, ażurowe, bardzo mocne i jednocześnie o lekkim wyglądzie. Dom jest chroniony nowoczesnym systemem alarmowym, który można podłączyć do monitoringu dowolnej firmy ochrony poprzez łącza GSM lub internetowe.
Piwnica
Piwnica półzagłębiona, z dużymi oknami, bardzo czysta, zadbana, wszystkie pomieszczenia z wykaflowanymi podłogami i ścianami: kotłownia (z miejscem na narzędzia), pomieszczenie gospodarcze z półkami (w nim hydrofor do własnej studni), przejście do garażu oraz garaż (z miejscem na warsztat domowy). Na otworach okiennych otwierane kraty wewnętrzne, zamykane na kłódki, uniemożliwiające jakiekolwiek próby włamania. Ogrzewanie główne: gazowe – piec gazowy dwu-funkcyjny Vaillant (CO+CWU); ogrzewanie pomocnicze: kominek z nadmuchem ciepłego powietrza na parterze budynku. Alternatywnie możliwe ogrzewanie (CO oraz CWU) pomocnicze elektryczne.
Parter
Wejście przez wiatrołap do przedpokoju, dalej do pokoju dziennego wraz z aneksem jadalnym łączącym się z kuchnią, stanowiących wspólną przestrzeń z wielkimi oknami i dużymi drzwiami na taras ogrodowy. Wiatrołapie znajduje się pojemna szafka na obuwie. W przedpokoju wielka szafa ścienna typu Komandor, grzejnik pod granitową półką i duże lustro. Pokój dzienny przestrzennie łączy się z antresolą piętro wyżej potęgując wrażenie dużej przestrzeni pomieszczeń. Kuchnia w pełni umeblowana (plus zmywarka, piec elektryczny, płyta grzewcza, wyciąg kuchenny), z granitowymi blatami, duże miejsce na lodówkę, a także na kuchenkę mikrofalową. Bardzo duże okna zabezpieczone roletami umieszczonymi w kasetach zewnętrznych, roleta drzwi tarasowych napędzana elektrycznie. Oświetlenie poszczególnych pomieszczeń parteru ogólne, całościowe oraz odpowiednio miejscowe. Podłogi: w wiatrołapie, przedpokoju i kuchni płytki gresowe, w pokoju dziennym i aneksie jadalnym lakierowana dębowa deska barlinecka. Z przedpokoju klatka schodowa prowadzi na dół do półpiętra piwnicznego (Piwnica) oraz do góry na półpiętro sypialni i łazienek
Półpiętro sypialni i łazienek
Na tym półpiętrze znajdują się trzy sypialnie (jedna z nich obecnie zabudowana szafami jako garderoba), duża łazienka (z umywalką, WC oraz kabiną natryskową, półki, parapet granitowe) i ogromnym lustrem w ścianie oraz osobne WC dla gości. Okna zabezpieczone roletami w kasetach zewnętrznych, w łazience roleta napędzana elektrycznie. Z półpiętra sypialni i łazienek schody w górę prowadzą na półpiętro antresoli. Podłogi w sypialniach – dębowa deska barlinecka, podłoga w łazience i WC – płytki gresowe. W łazience i WC ogrzewanie podłogowe elektryczne, wentylacja grawitacyjna z możliwością wspomagania wentylatorami.
Półpiętro antresoli
Na tym półpiętrze znajdują się dwa osobne pomieszczenia: duży schowek z półkami oraz bardzo duża antresola (znajdująca się nad kuchnią i aneksem jadalnym) z wyjściem na balkon wschodni, a także kominkiem z zamkniętą kasetą oraz miejscem na drewno opałowe. Kominek wykończony klinkierem i blatami granitowymi. Gorące powietrze ogrzane kominkiem jest przemieszczane na parter do wylotu w przedpokoju. Podłoga na antresoli z desek modrzewiowych, podobnie jak balustrada nad pokojem dziennym. W drzwiach na balkon roleta w kasecie zewnętrznej. Balkon pokryty płytkami gresowymi, z drewnianą balustradą, oświetlony. Antresola jest świetnym miejscem relaksu, zabaw dla dzieci i alternatywnie jako sypialnia. Z poziomu antresoli schody wiodą w górę na półpiętro poddasza.
Półpiętro poddasza
Na tym półpiętrze znajdują się pomieszczenia tworzące niezależne mieszkanie – idealne dla gości. Znajdują się tu dwie sypialnie połączone szerokimi składanymi drzwiami, bardzo duża, umeblowana łazienka z trójkątną wanną, umywalką, WC oraz miejscem na pralkę, a także suszarnią z pojemnymi szafkami-bieliźniarkami, którą można bardzo łatwo przebudować na pomieszczenie kuchenne. Z większej sypialni duże drzwi balkonowe prowadzą na balkon od strony zachodniej – szeroki i wygodny, oświetlony słońcem od południa, aż do zachodu. Balkon ten przeszedł generalny remont w roku 2021. Balkon jest oświetlony, z drewnianą, trwałą balustradą, pokryty wysokiej jakości deskami kompozytowymi. Pomieszczenia na półpiętrze poddasza są wprawdzie w ukosie dachu, ale ich wysokość niweluje tę niedogodność. Podłoga i ściany w łazience wykaflowane, podłogi w sypialniach, suszarni i na korytarzu drewniane (modrzew i sosna). W łazience i suszarni duże okna połaciowe w dachu zapewniające dużo światła. W obu pomieszczeniach wentylacja grawitacyjna wspomagana w razie potrzeby wentylatorami.
Media
Gaz, wodociąg, kanalizacja – miejskie, zasilenie posesji w prąd 3-fazowe;
Internet – tak, możliwe bardzo szybkie podłączenie do lokalnego dostawcy.
W załączeniu na zdjęciach rzuty pomieszczeń na poszczególnych półpiętrach (oznaczone różną kolorystyką) wraz z zaznaczonymi elementami otoczenia budynku (chodnik, wejście , podjazd do garażu, taras, balkony) oraz kierunkami świata (północ); wszystko patrząc od strony ulicy/bramy.
Cena 999 000 zł. sprzedaż w systemie aukcyjnym (istnieje możliwość kupienia bez aukcji). Oferty proszę składać na adres Kłodzko, ul. Boh. Getta 11 bezpośrednio lub pisemnie pocztą elektroniczna na adres kgn@kgn.pl Oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu handlowego i innych przepisów prawa lecz ma charakter informacyjny. tel. Agnieszka Radomska 666 039 37 lub 74/867-08-06. Zapraszamy. www.pgn.net.pl,

Kontakt:
Agnieszka Radomska
tel: 666039371
aga@kgn.pl

Kontakt do biura:
PGN Agnieszka Radomska
666039371
aga@kgn.pl

Video

  • ID: 25637
  • Wyświetleń: 6